REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Spokój blisko zieleni i miejska energia w jednym [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Spokój blisko zieleni i miejska energia w jednym [FILM]
Osiedle Waniliowa na Lipie Piotrowskiej to propozycja dla osób ceniących nowoczesny komfort, bliskość natury i wygodę miejskiej infrastruktury. Inwestycja została zaprojektowana z myślą zarówno o rodzinach, jak i o singlach czy parach, którym zależy na przestronnych wnętrzach, szerokiej ofercie usług na wyciągnięcie ręki oraz szybkim dostępie do centrum Wrocławia. Tutaj codzienność staje się prostsza, a przyszłość — jeszcze bardziej inspirująca.
Rozpoczęła się budowa parku handlowego KORONA w Krośnie Odrzańskim [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęła się budowa parku handlowego KORONA w Krośnie Odrzańskim [WIZUALIZACJE]
W ścisłym centrum liczącego pomad 11 tysięcy mieszkańców Krosna Odrzańskiego przy ul. Szosa Poznańska w województwie lubuskim , powstaje największy w regionie Park Handlowy KORONA, którego inwestorem jest firma J. King. Budowa obiektu rozpoczęła się już w lipcu tego roku. Park Handlowy KORONA będzie posiadał około 12 000 mkw., ponad 15 sklepów oraz wygodny parking dla klientów. Komercjalizację obiektu prowadzi firma JB Development z Poznania.
Carrefour rozwija w Warszawie sieć Expressartykuł
Pokaż artykuł
Carrefour rozwija w Warszawie sieć Express
Carrefour rozwija w Warszawie sieć Express Nowy Carrefour Express powstał w samym centrum warszawskiej Pragi. Ma 80 metrów kwadratowych powierzchni.
Powstaje Lądowa Stacja Transformatorowa dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica 2 [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje Lądowa Stacja Transformatorowa dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica 2 [FILM]
Trwa budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica 2 – największej inwestycji na Bałtyku i w historii polskiej energetyki odnawialnej. Jej budowa nie tylko wzmocni polskie bezpieczeństwo energetyczne, ale też zasili w tanią energię około 2,5 mln gospodarstw domowych.
Amerykański producent automatyki przemysłowej inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański producent automatyki przemysłowej inwestuje w woj. śląskim
Kolejna amerykańska firma zdecydowała się na wejście do Polski. Tym razem jest to spółka z branży automatyki przemysłowej. Firma Banner Engineering zainwestuje w województwie śląskim. Wynajęła swoją pierwszą powierzchnię magazynową i biurową w Polsce. Będzie działać w Mysłowice Logistics Center. Powstaną nowe miejsca pracy
Co dalej z pustą, zabytkową kamienicą i "dziurą" przy ul. Świdnickiej? artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z pustą, zabytkową kamienicą i "dziurą" przy ul. Świdnickiej?
Jest szansa, że po wielu, wielu latach przestanie w końcu straszyć pusta, niezabudowana działka ogrodzona płotem w samym centrum Wrocławia, przy głównej ulicy wychodzącej z Rynku - ul. Świdnickiej. Zniknie "dziura" z zabudowie tej reprezentacyjnej ulicy. Na odzyskanie dawnego blasku ma także szansę okazała, zabytkowa kamienica (powstała między rokiem 1905 a 1912, mieścił się w niej dawny dom handlowy firmy Modehaus M. Gerstel), stojąca obok. Obie nieruchomości mają szansę na nowe życie.
ArcelorMittal inwestuje w warszawską hutęartykuł
Pokaż artykuł
ArcelorMittal inwestuje w warszawską hutę
O 25 proc. zwiększono efektywność energetyczną i ograniczono emisję gazów cieplarnianych w ArcelorMittal Warszawa. W hucie zakończono kluczową inwestycję, dzięki czemu poszerzono ofertę wymiarową zakładu i podniesiono jakość oferowanych wyrobów.
Biurowiec The FORM nową destynacją na kulinarnej i handlowej mapie Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec The FORM nową destynacją na kulinarnej i handlowej mapie Warszawy
Biurowiec The FORM zupełnie odmienił fragment warszawskiej Woli, u zbiegu ulic Pańskiej i Miedzianej. Połączenie prestiżowej lokalizacji w samym sercu biznesowego centrum stolicy z doskonałym dostępem do komunikacji miejskiej oraz nieszablonową architekturą budynku zanurzonego w zieleni – czyni The FORM pożądanym miejscem dla uznanych marek oraz unikalnych konceptów handlowych i gastronomicznych.
Różnorodność branż napędza rynek biurowy w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Różnorodność branż napędza rynek biurowy w Szczecinie
Co słychać na rynku powierzchni biurowych w stolicy Pomorza Zachodniego? Choć Szczecin jest jednym z mniejszych regionalnych rynków biurowych, niski wskaźnik pustostanów i szerokie zróżnicowanie najemców pokazują, że miasto staje się atrakcyjnym hubem dla firm z różnych sektorów gospodarki. Zróżnicowanie branż i wykwalifikowana kadra czynią Szczecin stabilnym i perspektywicznym rynkiem biurowym.
Niewygodna prawda o infrastrukturze w centrach handlowych w Polsce [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Niewygodna prawda o infrastrukturze w centrach handlowych w Polsce [RAPORT]
Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) wskazuje, że infrastruktura w centrach handlowych – zwłaszcza parkingi i toalety, czyli najważniejsze aspekty dla klientów – pozostawiają wiele do życzenia. Parkingi oraz toalety są często brudne, niedostępne i płatne.
Biurowiec Warsaw Corporate Center przechodzi modernizację artykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec Warsaw Corporate Center przechodzi modernizację
W centrum stolicy trwa dwuetapowa modernizacja Warsaw Corporate Center przy Emilii Plater. Remont ma na celu poprawę efektywności energetycznej budynku oraz zwiększenie funkcjonalności i konkurencyjności na rynku inwestycji biurowych. Warsaw Corporate Center to budynek biurowy klasy A o kameralnym charakterze, zlokalizowany w prestiżowej części Warszawy - przy ulicy Emilii Plater. Biurowiec oferuje ponad 8 600 mkw. powierzchni najmu. Trwająca właśnie dwuetapowa modernizacja ma na celu poprawę efektywności energetycznej budynku oraz zwiększenie jego funkcjonalności.
W Warszawie otwarte zostanie Centrum Kontroli Misji Satelitarnych [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie otwarte zostanie Centrum Kontroli Misji Satelitarnych [ZDJĘCIA]
W czwartek 28 sierpnia 2025 r. w godz. 10.00 – 11.30 odbędzie się otwarcie Centrum Kontroli Misji Satelitarnych oraz prezentacja operacyjnego wykorzystania Segmentu Naziemnego Wojskowej Akademii Technicznej – połączenie na żywo z satelitą przelatującym w zasięgu stacji naziemnej Wojskowej Akademii Technicznej.
Bliżej do budowy kolejnego odcinka S17 w woj. lubelskimartykuł
Pokaż artykuł
Bliżej do budowy kolejnego odcinka S17 w woj. lubelskim
Do Wojewody Lubelskiego złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka Izbica - Zamość Sitaniec. To ważny krok w kierunku budowy pierwszego z fragmentów drogi ekspresowej S17 z Piask do Zamościa. W tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złoży takie wnioski dla kolejnych dwóch odcinków tej trasy.
Dino inwestuje kolejny miliard złotych. Otwiera nowe sklepy i stawia na fotowoltaikęartykuł
Pokaż artykuł
Dino inwestuje kolejny miliard złotych. Otwiera nowe sklepy i stawia na fotowoltaikę
W I półroczu 2025 r. przychody ze sprzedaży Grupy Dino wyniosły 16,0 mld zł i były o 14,8 proc. wyższe niż w I pół. 2024 r. Na koniec czerwca 2025 r. sieć posiadała 2835 sklepów, o 331 więcej niż rok wcześniej. Nakłady inwestycyjne przeznaczone na rozwój firmy przekroczyły 1 mld zł. Zatrudnienie w Grupie Dino zwiększyło się do 53,5 tys. pracowników.
Polenergia rozpoczyna budowę farmy fotowoltaicznej na Pomorzu. Zielona energia dla 15 tys. gospodarstw domowychartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia rozpoczyna budowę farmy fotowoltaicznej na Pomorzu. Zielona energia dla 15 tys. gospodarstw domowych
Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna, rozpoczyna budowę farmy fotowoltaicznej o łącznej mocy 35 MWp. Nowa elektrownia słoneczna powstanie w gminie Pelplin, w woj. pomorskim, a dostawy energii do sieci może rozpocząć jeszcze w 2026 roku. Spółka podpisała właśnie umowę na kompleksowe wykonanie robót montażowo elektrycznych w formule EPC (Engineering, Procurement and Construction) z Nomad Electric.
Niemiecki koncern BSH stawia na Wrocław i zwiększa zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH stawia na Wrocław i zwiększa zatrudnienie
Kolejna wielka, znana, globalna firma stawia na stolicę Dolnego Śląska i zwiększa zatrudnienie. Niemiecki koncern BSH zainwestował we Wrocławiu dotychczas już ponad miliard złotych. Zatrudnia w tym mieście ponad 1500 osób. Powstaną kolejne nowe miejsca pracy.
Rewitalizacja biurowca V Tower przebiega zgodnie z harmonogramemartykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja biurowca V Tower przebiega zgodnie z harmonogramem
Gdy wiele inwestycji notuje przesunięcia i opóźnienia, modernizacja wieżowca V Tower w centrum Warszawy przebiega dokładnie zgodnie z harmonogramem. Rewitalizacja jednej z najbardziej ambitnych stołecznych realizacji biurowych wchodzi właśnie w finalną fazę – zakończenie prac zaplanowano na październik 2025 roku.
Nowi najemcy w Saskim Crescent. Warszawski biurowiec jest już w 100% skomercjalizowanyartykuł
Pokaż artykuł
Nowi najemcy w Saskim Crescent. Warszawski biurowiec jest już w 100% skomercjalizowany
Trzy firmy dołączyły do grona najemców warszawskiego biurowca Saski Crescent, zajmując łącznie 3500 mkw. Dzięki zawarciu tych umów budynek, który przeszedł kompleksową metamorfozę, jest obecnie w całości wynajęty. Aktualnie operuje w nim dwanaście firm z różnych branż. Jego użytkownicy, jak również turyści i mieszkańcy Warszawy, mogą skorzystać tam także z ofert gastronomicznych Restauracji BursztyNova oraz kawiarni.
Jeden z wiodących hubów technologicznych stawia na Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z wiodących hubów technologicznych stawia na Wrocław
Kolejna firma technologiczna stawia na stolicę Dolnego Śląska. Grupa Hexe Capital, jeden z wiodących hubów technologicznych, oficjalnie otworzyła swoją nową siedzibę w biurowcu Quorum D we Wrocławiu. Spółka, która już w październiku 2024 roku ogłosiła wybór kompleksu należącego do Grupy Cavatina, zajęła jedną z ostatnich dostępnych w tym budynku powierzchni. Nowe biuro o powierzchni 720 mkw. na czwartym piętrze zostało zaprojektowane i wykończone na miarę potrzeb pracowników Hexe, dzięki współpracy z wewnętrznym działem projektowania i fit-out Cavatina Holding.
Najstarszy dworzec kolejowy w Polsce wystawiony na licytację komorniczą [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Najstarszy dworzec kolejowy w Polsce wystawiony na licytację komorniczą [FILMY]
Liczący 183 lata Dworzec Górnośląski we Wrocławiu, uznawany za najstarszy dworzec kolejowy w Polsce, trafił na licytację komorniczą. Zdewastowany zabytek, sąsiadujący z Dworcem Głównym, znajduje się przy ul. Małachowskiego 13, w centrum stolicy Dolnego Śląska. Licytacja odbędzie się 12 września. Znamy szczegóły.
REKLAMA